powrót do zabiegów

Fluoryzacja

Fluoryzacja

Piękny uśmiech to wizytówka człowieka już od najmłodszych lat. By uśmiech był piękny, muszą mu towarzyszyć zdrowe i mocne zęby. Zresztą ważne są one nie tylko dla uśmiechu, ale w przypadku dzieci, wpływają również na kształtowanie się żuchwy oraz szczęki. Coraz częściej zdarza się, że zęby są słabe i potrzebują pomocy specjalisty. Stomatolog może je wzmocnić przeprowadzając zabieg fluoryzacji.

Fluor a kondycja zębów

Głównym budulcem naszych zębów jest wapń, fosfor i fluor. Jeżeli chodzi o ten ostatni, wzmacnia szkliwo, uodparnia je na działanie kwasów i hamuje rozwój bakterii wylęgających się na płytce nazębnej. Ponadto regeneruje szkliwo i wspomaga remineralizację zębów. Dlatego tak chętnie dodawany jest przez producentów płynów do płukania ust i past do zębów jako jeden ze składników. Niestety małym dzieciom, w warunkach domowych, nie zawsze dostarczamy odpowiednią ilość tego pierwiastka. W takiej sytuacji polecamy zabieg fluoryzacji zębów w gabinecie stomatologicznym. Fluoryzacja nie tylko wzmacnia szkliwo, ale również zapobiega próchnicy i wspomaga walkę z nadwrażliwością zębów.

Na czym polega fluoryzacja zębów?

Fluoryzacja zębów polega na nałożeniu dodatkowej dawki fluoru na powierzchnię zębów. Przeprowadza się ją i na zębach mlecznych i stałych. Najpierw, stomatolog dokładnie oczyszcza z kamienia nazębnego powierzchnię zębów. Następnie aplikuje fluor w postaci specjalnej pianki fluorowej, żelu, bądź lakieru na zęby. Choć zabieg ten jest bardzo szybki i prosty, można go przeprowadzać wyłącznie w gabinecie stomatologicznym. Tylko dentysta będzie w stanie podać odpowiednią dawkę fluoru, bowiem jego zbyt duża ilość może mieć szkodliwy wpływ na kondycję zębów.

Fluoryzacja zębów w Ziombkach

Fluoryzacja, będąca zabiegiem całkowicie bezbolesnym, może stanowić dobry początek do rozpoczęcia przygody Małego Pacjenta z dentystą. W Ziombkach, począwszy od pierwszej wizyty, dokładamy wszelkich starań aby nie zniechęcić dziecka do jakichkolwiek zabiegów stomatologicznych. Komfort Waszej Pociechy zawsze stawiamy na pierwszym miejscu. Wszystkie zabiegi wykonujemy w sposób eliminujący niepotrzebny stres i ból u Małego Pacjenta.